חלומות בצנרת

לצד טרנד השינה התת-ימית, פורח לו בשנים האחרונות גם טרנד השינה בקפסולות – שהגיע גם לארץ. מומחה השינה אבי ברססט, מנהל "פורום השינה של ישראל" בפייסבוק ומנכ"ל הולנדיה, על מתחם שינה ייחודי בנגב, המציע חווית שינה בלא פחות מצינורות בטון ממוחזרים

חלומות בצנרת
חלומות בצנרת מאמר

על שינה מתחת למים – כבר שיתפתי בעבר הלא רחוק, בהקשר של זוג טורקי שסידרו לעצמם לינה במצולות, ממש עם מזרן וכלי מיטה ושעון מעורר. קיימים גם מלונות מתחת למים ברחבי העולם וכל אחד מהם הוא אטרקציה ייחודית ונדרשת מלאכת מחשבת מראש לבנייתם, כדי שגם יזכו את הבאים בשעריהם גם בשינה איכותית.

אטרקציית שינה עולמית נוספת שתופסת תאוצה בשנים האחרונות היא שינה בקפסולות. כמה מינימליסטי – ככה מפנק. בעולם כבר קיימים מתחמי שינה בתאי זכוכית דמויי בועה המשקיפים לכוכבים, בקפסולות המדמות שהייה בספרייה ועוד. במקסיקו ואוסטריה יש גם מתחם שינה בצינורות, ולפני כמה שנים קם גם אחד כזה בישראל – מתחם "צוותא" בחוות נאות שבנגב המדברי, המציע קפסולות שינה כחול לבן בצינורות.

ולמה אני מספר לכם את זה כשבחוץ עוד רגע ישתולל החורף ויהיה קריר וגשום מידי בשביל טיולים? בדיוק כדי שאם תנצלו את הימים האחרונים לפני הכניסה לחורף הסוער ותצאו לטייל בנגב, תוכלו להתנסות בחוויית השינה המיוחדת, שאפילו קצת מזכירה לי את קפסולות השינה של האסטרונאוטים במתחם האימונים D-MARS שבמכתש רמון.

בעלי מתחם קפסולות השינה בצינורות "צוותא" שבחוות נאות שבנגב המדברי, קוראים לזה "צינרים", שזה צינורות + צימרים. רוחבו של כל צינור הינו כשני מטר, עומקו שני מטר וחצי וגובהו מאפשר עמידה בנוחות. לצינור דלת זכוכית שמאפשרת גם השקפה אל הנוף והאוויר המדברי. בהיעדר חלון, בעלי האתר ממליצים לישון עם דלת הצינור פתוחה, לחוויה מדברית מקסימלית. צינורות השינה הובאו למתחם הנופש ע"י בעליהם, לאחר שיצאו משימוש כמובילי מים וכך גם עברו מחזור לשימוש ייחודי ללא צורך בטחינתם. כך שזה אפילו אקולוגי.

כל צינור מכיל מיטה זוגית נעימה ומאובזרת עם מזרן איכותי, מנורות קריאה, נקודת חשמל ולא לשכוח – מזגן. בכל זאת, השילוב של קירות בטון וחוסר בחלונות עושה את שלו, וחשוב לשמור על טמפרטורת שינה ראויה כל השנה. במתחם יש גם צינורות לישיבה ורביצה בחוץ ובריכת שכשוך נעימה. וכן שירותים ומקלחות משותפים – נקיים ומתוחזקים, אם דאגתם חלילה. החלטתם ללכת על החוויה רגע לפני הסופות? ממליץ לכם לעשות כמוני ולהביא מהבית, לכל מקום/בכל מצב, את הכרית שלכם, למיקסום איכות השינה. כרית הטמפור שלי כבר הייתה איתי במקומות הכי מפתיעים וחזרה עם חוויה נהדרת. מומלץ.

אז אם זרמתם עם זה, לילה טוב ושינה בתנאי צמרת – בצנרת.

חלומות בצנרת מאמר הולנדיה