סיפור כיסוי

בעוד חברות האופנה מצליחות להחזיר את הפיג'מה למרכז המיטה, מתלווה אליה גם אביזר שינה נוסף – מסיכת השינה, המוכרת לנו מטיסות – אבל כבר לא רק. מומחה השינה אבי ברססט, מנהל "פורום שינה" בפייסבוק ומנכ"ל הולנדיה, מציג: זה הרבה יותר מאביזר שינה

סיפור כיסוי
סיפור כיסוי מאמר

בעבר הלא רחוק דיברתי, ממש כאן, על אופנת השינה וכבודה האבוד של הפיג'מה. בשנים האחרונות, חברות האופנה מנסות להחזיר את הפיג'מה למרכז המיטה ומוציאות מדי עונה קולקציות מרהיבות וממותגות, מלוות בקמפייני ענק עם מיטב הדוגמנים והדוגמניות, הפונים בעיקר לנשים ולילדים, אבל לא שוכחים גם את הגברים, שמבחינתם אם אפשר, יישנו עם תחתונים מרופטים וגופיה שראויה, אולי, רק לשעת הניקיון.

החדשות הטובות הן, שזה עובד. שוק הפיג'מות קפץ במאות אחוזים ומציע אופנת שינה נגישה במחירים מצויינים, לכל עונה. אלא שכשאני אומר אופנת שינה, אני לא מדבר על הרבה יותר מזה. מגיע מקום של כבוד גם לאביזרי שינה נלווים, כאשר שני הנפוצים והמוכרים שבהם הם נעלי הבית ומסיכות השינה (כיסויי העיניים), שמגיעים בשלל עיצובים, גוונים, חומרים ומידות אף הם.

היום בחרתי להקדיש את הטור לאחרון שציינתי – מסיכת השינה. למעשה, הוא הרבה יותר מאביזר שינה אופנתי. רובנו כנראה נתקלנו בו לראשונה כשעלינו על מטוס, וזהו אכן השימוש הנפוץ ביותר בו. ממש לפני כמה טורים, כיסוי העיניים צויין כהמלצה אחת מיני רבות ליצירת סביבת שינה אידיאלית בטיסה, אבל יותר ויותר להפסקות נמנום-NAP יעילות ועוד. 

אסביר, קודם למצב שינה: עוד משחר ההיסטוריה למדנו שהשעון הביולוגי שלנו מתוכנת לנמנם ובעיקר להירדם בסביבה חשוכה, משום שבחושך הגוף מייצר את הורמון השינה, המלטונין. עוד ידוע שסביבה ובה תאורה מלאכותית, תקשה על ההירדמות שלנו, ללא קשר לכמה אנחנו עייפים, לחוזק התאורה ולשעה ביום. לכן, למשל, השינה במטוס הופכת למאתגרת עם האורות הדולקים, או לחילופין המסכים במטוס, שפולטים לא פחות אור וידועים כמעכבי הירדמות, גם על הקרקע.

תנו רגע לנמנם – בעידן הנוכחי, רווי התאורה המלאכותית, בו רבים מאיתנו ערים שעות נוספות, כיסוי העיניים מהווה פתרון מושלם למי שמבקש "לנפנפ" באמצע היום ולהיטען באנרגיה מחודשת. NAP כהלכתו, או מיקרו נאפ, תופס כרבע שעה עד חצי שעה. כדי למקסם את התוצאות שלו, מומלץ להשתמש במסכת שינה-כיסוי עיניים. ואולי כבר לילה, ואתם במיטה, אבל בן/בת הזוג לא מתכננים כיבוי אורות בקרוב? מסיכת שינה תציל את המצב.

טוב לבריאות – בשנים האחרונות, ביחד עם פיתוחי אביזרי שינה רבים, מייבאת הולנדיה לארץ בבלעדיות מדנמרק כיסוי עיניים ייחודי שפותח גם כדי להקל על הסובלים ממיגרנות, וכן שימושי גם בטיסות (וגם לשעת NAP). הכיסוי עשוי מטמפור – חומר המתאים את עצמו למבנה האנטומי, וכך התמיכה על כל אזור העיניים מפוזר באופן שווה.

מאחל לכולכם לילה טוב, שקט, ומכוסה מכל הכיוונים

סיפור כיסוי מאמר הולנדיה