פתרון ולישון

הנוירולוג ומומחה השינה האמריקאי וו. כריס ווינטר, קולגה עולמית מוערכת, מגיע מחקר השינה בקרב ספורטאים. מומחה השינה הבינלאומי אבי ברססט, מנהל "פורום שינה" בפייסבוק ומנכ"ל הולנדיה, על ספרו הראשון (מתוך שניים שראו אור) של ווינטר – רב המכר "פתרון השינה"

פתרון ולישון
פתרון ולישון מאמר

בין הכוכבים העולים בשמי חקר איכות השינה העולמי, אפשר למצוא את הנוירולוג המומחה וחוקר השינה האמריקאי וו. כריס ווינטר. מאחוריו כ-25 שנות חקר וניסיון, והוא צוין לשבח בעיתונות הספורט האמריקאית כ"מומחה מוביל בחקר שינה, בתת תחומי הנסיעות ובקרב ספורטאים". לאורך שנות הקריירה שלו, חקר ווינטר נבחרות בייסבול אמריקאיות במסעותיהן לטורנירים בעולם וליווה אותם כמומחה שינה. במקביל, הביא להכרה ולשימוש נרחב יותר במושג "מחזור צירקדי", המדבר על מחזור הערות והשינה והשפעתו על האדם בהתאם לאורכו.

ב-2016, כשיצא רב המכר "מהפכת השינה", מאת קולגה מוערכת לא פחות – אריאנה הפינגטון, הוא צוטט בו מספר פעמים לא מבוטל. שנה לאחר מכן, הוציא את ספרו הראשון – "פתרון השינה", שהפך לרב-מכר אף הוא.

בשנות פעילותיו בזירת השינה, סייע ווינטר למעל 10,000 מטופלים, ביניהם ספורטאים רבים, שסבלו משינה קלה, ובספרו הראשון שם למטרה לעזור גם לקהל הרחב לשפר את איכות השינה באופן טבעי.

תחילה, טוען ווינטר שכדי להבין את השינה שלכם, צריך להבין איך היא מושפעת מבעיות בחיי היומיום, שאותם אנו רוצים לפתור. "פתרון השינה" הוא ספר על מסע החקר המרתק והאישי של ווינטר, בו גילה והבין תוך כדי תנועה אילו גורמים ישפרו את איכות השינה שלנו. בדומה לכתוב בספריי – כמובן בגיבוי חזק של מחקרים מדעיים, כריס מדבר, בין היתר, על פרמטרים כמו תזונה, תאורה וטמפרטורה שיכולים להשפיע – לטובה או לרעה, על איכות השינה, ואנחנו רק צריכים לדעת ליישם את ההמלצות החיוביות בחיינו.

עוד בספרו של ווינטר, הוא מצטרף להמלצתי על שילוב ה-NAP בחיינו (ספרי, NAP). בפרט אם החיים לא מאפשרים לנו לנהל בהווה שינה סדירה ואופטימלית. למשל אם אנחנו עובדי משמרות, סטודנטים או הורים טריים.

ווינטר שם בספרו דגש על חשיבה מחוץ לקופסה כדי להבין היטב מהן הדרכים המוצלחות לשינה איכותית, תוך הגדרת איכות ובריאות השינה מחדש. הכל לכדי מאגדת אחת, הכתובה בשפה מונגשת לקהל הרחב וכוללת גם טיפים מעשיים, טריקים מיוחדים, תרגילים ואיורים שרק משפרים את הכתוב.

ספרו השני של ווינטר ראה אור ממש לפני חודשים בודדים, בקיץ 2021 – "הילד הנח" המדבר כמובן על ילדים הסובלים משינה קלה ואיך כהורים ניתן לעזור להם.

מחכה לקרוא גם אותו ומאחל גם לכם מאחל לכם ללמוד ולהשכיל מכל מקור איכותי בנושא, מכל העולם. לילה טוב ורגוע.

פתרון ולישון מאמר הולנדיה